ZAPISI IN RAZMIŠLJANJA

katere-lastnosti-ima-zdravo-podjetje3.jpg

Zakaj ZDRAVO PODJETJE?

Mnogi, s katerimi govorim in jim predstavljam moj novi projekt Zdravega podjetja, me sprašujejo kako sem prišla na to idejo in predvsem – zakaj. Ker takšnega koncepta učenja podjetij o oblikovanju zdravih odnosov v Sloveniji ni.

Kot strokovnjakinja za partnerske odnose skozi moje delo s pari in posamezniki v Svetovalnici vedno bolj ugotavljam, kako vsakemu od nas odnos pomeni nekaj drugega. Sploh pa, kaj je to ODNOS? Vsakdo od nas ima drugačno vizijo. Sama poudarjam pomembnost odnosov do sebe in svojega telesa in čustev, odnos do partnerja, do otrok, do staršev, do prijateljev, do hobijev in strahov, v pojmovanju zdravega podjetja pa imam v mislih in v ospredju odnos do vseh, s katerimi stopa zaposleni v kontakt. To so sodelavci, nadrejeni, podrejeni, stranke in drugi.

Ker več kot polovico časa preživimo v službi in smo obkroženi z ljudmi, ki nam po vsej verjetnosti nekateri osebnostno ali energijsko ne ustrezajo, nas motijo in ugotavljamo, da nismo z njimi kompatibilni, je izjemno pomembno, da znamo na primeren, zdrav in ustrezen način reagirati. In oblikovati čustveno in poslovno urejen odnos.

Ostali del dneva in časa preživimo v objemu naše žene ali moža, otrok, morebiti staršev ali smo samski. V vseh teh odnosih je vpeta določena dinamika in intenzivnost, pogosto se porajajo določene napetosti, nesporazumi in konflikti. Tudi to stran osebnosti posameznika urejamo v Zdravem podjetju!

Kajti, le miselno in emocionalno urejen, spočit, zadovoljen in usposobljen zaposleni posameznik lahko v delovnem procesu daje vse od sebe. Zato Zdravo podjetje uči zaposlene, kako tvoriti konstruktivne, urejene in zdrave odnose na obeh polih življenja posameznika – na službenem področju in na družinskem ter partnerskem. S tem se krepi lastno zavedanje in znanje o sebi, da vemo, kako tudi v konfliktnih in napetih situacijah odreagirati in ponovno vzpostaviti primeren in spoštujoč odnos.

Odnose tvorimo – LJUDJE. Smo različni, naša pričakovanja se razlikujejo, imamo različne poglede na določene situacije, pomembno pa je, in to učim, kako spoštljivo pristopati k različnosti mnenj, kako oblikovati strategije sodelovanja in kako znati in biti pripravljeni urejati odnose tudi s svojimi najbližjimi, s katerimi smo ne nazadnje čustveno povezani.

Zgolj celota obeh polov (zasebnega in poslovnega) zagotavlja uspeh in samozavest posameznika kot zaposlenega in kot družinskega člana!

Melita KuharZakaj ZDRAVO PODJETJE?
Deli to objavo

Pridružite se pogovoru

Sorodne objave